KONST / Litografier / Serigrafi 8181290
nr 818 1290
Roy Lichtenstein
(1923-1997), USA
Serigrafi, Roy Lichtenstein, "Yellow and green brushstrokes", signerad 1966, motivets mått: 13x27
Roy Lichtenstein, amerikansk målare och skulptör född 1923, död 1997.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 1 april 2013
kl 18:44:26
1/4 17:23:12
1/4 18:15:27
2.200 kr
Roy Lichtenstein
Läs mer om Roy Lichtenstein